Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/8/2015 08:13 AM
                            2015 JH GRC - 5/7/2015                             
                                Worth County HS                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Galanakis, Kennedy           Worth County          34-08.50   10   
  2 Spiers, Merrideth            Worth County          34-07.00    8   
  3 Goucher, Dakota              King City             34-01.00    6   
  4 Copeland, Shelby             Polo                  33-07.00    4   
  5 Brown, Emily                 Maysville             30-06.00    2   
  6 McMillen, Kierstyn           Stanberry             29-07.00    1   
 
Event 2  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alarcon, Isaac               Worth County          44-03.50   10   
  2 Johns, Gavin                 South Harris          40-10.50    8   
  3 Rains, Graydee               Gallatin              38-08.50    6   
  4 Jennings, Jesse              South Harris          38-07.50    4   
  5 Rucker, Dylan                South Harris          36-04.00    2   
  6 Swank, Logan                 Princeton             31-05.00    1   
 
Event 3  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alarcon, Isaac               Worth County            135-11   10   
  2 Rains, Graydee               Gallatin                130-01    8   
  3 Johns, Gavin                 South Harris            125-11    6   
  4 Jeffers, Dylan               Braymer                  97-00    4   
  5 Oldham, Zach                 Stanberry                96-10    2   
  6 Lathum, Wyatt                Worth County             91-03    1   
 
Event 4  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Galanakis, Kennedy           Worth County             94-06   10   
  2 Brown, Emily                 Maysville                93-06    8   
  3 Gurwell, Sommer              Polo                     77-05    6   
  4 McMillen, Kierstyn           Stanberry                76-04    4   
  5 McElvain, Kaylee             Worth County          75-10.50    2   
  6 Harrison, Lauren             King City                74-07    1   
 
Event 5  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gage, Rueben                 Stanberry              5-03.00   10   
  2 Ward, Dylan                  South Harris           5-02.00    8   
  3 McCord, Bryant               Worth County           5-00.00    6   
  4 Parman, Caleb                Worth County           4-10.00    4   
  5 O Dell, Keaton               Braymer               J4-10.00    2   
  6 Kerchner, Harrison           Albany                 4-08.00    1   
 
Event 6  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lyle, Liz                    Worth County           4-09.00   10   
  2 Jensen, Marissa              Stanberry              4-04.00    8   
  3 Kirk, Taya                   South Harris          J4-04.00    6   
  4 Sweiger, Alexia              King City              4-02.00    4   
  5 Lisle, Madyson               South Harris          J4-02.00    2   
  6 Hayes, Aubrey                Maysville              4-00.00    0.33
  6 Fouquet, Btittany            Maysville              4-00.00    0.33
  6 Baughman, Maddie             Polo                   4-00.00    0.33
 
Event 7  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Allee, Regan                 Worth County           7-00.00   10   
  2 Badell, Jessi                Worth County          J7-00.00    8   
  3 Klippenstien, Hannah         Maysville              6-00.00    5   
  3 Nicholson, Lexy              Maysville              6-00.00    5   
  5 Jennings, Kooper             South Harris          J6-00.00    2   
  6 New, Kristin                 Worth County           5-06.00    1   
 
Event 8  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bertencino, Brendan          Maysville              8-09.00   10   
  2 Gibson, John                 Gallatin               8-06.00    8   
  3 McPike, Cotton               Maysville              7-06.00    6   
  4 Craven, Daniel               Worth County           7-00.00    1.75
  4 Weller, Cody                 South Harris           7-00.00    1.75
  4 Hahn, Jacob                  Maysville              7-00.00    1.75
  4 Wimer, Jeremy                Worth County           7-00.00    1.75
 
Event 9  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Taylor              Braymer               28-04.00   10   
  2 New, Kristin                 Worth County          25-03.50    8   
  3 Hunt, Haley                  Worth County          24-11.50    6   
  4 Bennett, Karsyn              South Harris          24-10.00    4   
  5 Tunks, Brynan                King City             24-06.00    2   
  6 Washburn, Hannah             King City             24-01.00    1   
 
Event 10  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ward, Dylan                  South Harris          34-07.00   10   
  2 Parman, Caleb                Worth County          34-03.50    8   
  3 Dunkin, Logan                Princeton             32-09.50    6   
  4 Robison, Jared               Polo                  32-06.00    4   
  5 Kerchner, Harrison           Albany                30-03.00    2   
  6 Fischer, Dalton              Princeton             30-02.50    1   
 
Event 11  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ward, Dylan                  South Harris          17-01.00   10   
  2 Parman, Caleb                Worth County          16-06.00    8   
  3 Catlett, Hayden              Maysville             16-03.00    6   
  4 Beaver, Joe                  Polo                  15-11.50    4   
  5 Weller, Cody                 South Harris          15-10.50    2   
  6 Schieber, Trey               Stanberry             14-10.00    1   
 
Event 12  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gladstone, Anna              Worth County          14-07.00   10   
  2 Poppa, Emily                 Albany                13-10.00    8   
  3 Lisle, Madyson               South Harris          13-07.00    6   
  4 Grayson, Tyra                Stanberry             13-05.50    4   
  5 Beaty, Summer                South Harris          12-11.00    2   
  6 Batson, Lindsey              Princeton             12-10.00    1   
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Jaelyn               Princeton                13.83   10   
  2 Beaty, Summer                South Harris             14.14    8   
  3 Taylor, Jasmine              Braymer                  14.29    6   
  4 Lyle, Liz                    Worth County             14.51    4   
  5 Kirk, Taya                   South Harris             14.94    2   
  6 Mattson, Sydney              Stanberry                14.99    1   
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Catlett, Hayden              Maysville                12.63   10   
  2 Alarcon, Isaac               Worth County             12.64    8   
  3 Daugherty, Tyler             South Harris             13.01    6   
  4 Kampman, Rowdy               South Harris             13.58    4   
  5 Gilbert, Braden              King City                13.77    2   
  6 McCulley, Corbin             Braymer                  14.15    1   
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Jaelyn               Princeton                28.85   10   
  2 Taylor, Jasmine              Braymer                  29.87    8   
  3 Grayson, Tyra                Stanberry                30.41    6   
  4 Keller, Mahoganee            King City                31.52    4   
  5 Rash, Jordan                 Polo                     31.61    2   
  6 Goodin, Payton               Princeton                32.18    1   
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alarcon, Isaac               Worth County             25.59   10   
  2 Daugherty, Tyler             South Harris             26.25    8   
  3 Findley, Creek               South Harris             26.46    6   
  4 Parman, Caleb                Worth County             27.35    4   
  5 Rice, Jack                   South Harris             27.44    2   
  6 Gilbert, Braden              King City                28.89    1   
 
Event 17  Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCord, Bryant               Worth County             17.09   10   
  2 Hahn, Jacob                  Maysville                17.23    8   
  3 Durbin, Cole                 Stanberry                18.43    6   
  4 Hanson, Logan                Princeton                18.75    4   
  5 Weller, Cody                 South Harris             19.22    2   
  6 McCulley, Corbin             Braymer                  19.39    1   
 
Event 18  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gladstone, Anna              Worth County             17.78   10   
  2 Lyle, Liz                    Worth County             18.13    8   
  3 Francis, Taylor              Braymer                  19.68    6   
  4 VanHorn, Haley               South Harris             20.38    4   
  5 Keller, Mahoganee            King City                20.47    2   
  6 Baughman, Maddie             Polo                     20.48    1   
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Princeton  'A'                                      2:03.68   2  10   
  2 Albany  'A'                                         2:03.85   2   8   
  3 Braymer  'A'                                        2:05.42   1   6   
  4 Worth County  'A'                                   2:05.68   2   4   
  5 South Harrison  'A'                                 2:09.13   2   2   
  6 Stanberry  'A'                                      2:10.92   2   1   
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South Harrison  'A'                                 1:49.54   2  10   
  2 Braymer  'A'                                        1:49.55   2   8   
  3 Polo  'A'                                           1:57.41   2   6   
  4 Maysville  'A'                                      1:59.46   2   4   
  5 Princeton  'A'                                      2:00.30   1   2   
  6 Worth County  'A'                                   2:08.71   2   1   
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marticke, Allison            Stanberry              6:06.38   10   
  2 Stoll, Hailey                Stanberry              6:31.99    8   
  3 Wagner, Taylor               Polo                   6:32.33    6   
  4 Bailey, Bethany              Gallatin               6:36.59    4   
  5 Cowan, Braelyn               Stanberry              6:37.74    2   
  6 Washburn, Hannah             King City              6:46.53    1   
 
Event 22  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunkin, Logan                Princeton              5:02.84   10   
  2 Wayne, Ayden                 Gallatin               5:39.97    8   
  3 Baur, Ethan                  Gallatin               5:41.02    6   
  4 Davies, Dustin               Braymer                5:43.49    4   
  5 Johnson, Hunter              Stanberry              5:49.91    2   
  6 Myers, Nick                  Polo                   5:52.82    1   
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County  'A'                                     57.28   10   
  2 South Harrison  'A'                                   57.71    8   
  3 Stanberry  'A'                                        59.79    6   
  4 Gallatin  'A'                                       1:04.15    4   
  5 King City  'A'                                      1:04.20    2   
  6 Maysville  'A'                                      1:04.63    1   
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South Harrison  'A'                                   50.73   2  10   
  2 Maysville  'A'                                        55.02   2   8   
  3 Stanberry  'A'                                        55.10   2   6   
  4 King City  'A'                                        57.41   2   4   
  5 Gallatin  'A'                                         57.50   2   2   
  6 Princeton  'A'                                        59.95   1   1   
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Houts, Riley                 Albany                 1:05.86   3  10   
  2 Batson, Lindsey              Princeton              1:06.81   3   8   
  3 Ellis, Elle                  Stanberry              1:10.18   3   6   
  4 Francis, Taylor              Braymer                1:10.42   2   4   
  5 Gage, Peyton                 Stanberry              1:11.69   3   2   
  6 Jensen, Marissa              Stanberry              1:13.26   3   1   
 
Event 26  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Basham, Calvin               Braymer                  57.84   3  10   
  2 Hanson, Logan                Princeton                57.95   4   8   
  3 Gage, Rueben                 Stanberry                59.13   4   6   
  4 Schieber, Trey               Stanberry              1:00.81   4   4   
  5 Hahn, Jacob                  Maysville              1:01.89   4   2   
  6 Moen, Jacob                  King City              1:03.11   4   1   
 
Event 27  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marticke, Allison            Stanberry              2:47.03   10   
  2 Wagner, Taylor               Polo                   2:54.41    8   
  3 Cowan, Braelyn               Stanberry              2:57.50    6   
  4 New, Kristin                 Worth County           3:00.08    4   
  5 Bailey, Bethany              Gallatin               3:02.85    2   
  6 Cox, Trinity                 Princeton              3:05.38    1   
 
Event 28  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 O Dell, Keaton               Braymer                2:20.54   2  10   
  2 Dunkin, Logan                Princeton              2:21.07   2   8   
  3 Ward, Dylan                  South Harris           2:22.81   2   6   
  4 Durbin, Cole                 Stanberry              2:29.12   2   4   
  5 Hydorn, Mitchel              Princeton              2:29.20   2   2   
  6 Gray, Gaven                  Gallatin               2:37.00   2   1   
 
Event 29  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albany  'A'                                         4:42.00   2  10   
  2 Stanberry  'A'                                      4:43.54   2   8   
  3 Princeton  'A'                                      5:03.04   2   6   
  4 Polo  'A'                                           5:07.95   2   4   
  5 Gallatin  'A'                                       5:08.40   1   2   
  6 Worth County  'A'                                   5:10.78   2   1   
 
Event 30  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanberry  'A'                                      4:04.65   2  10   
  2 Princeton  'A'                                      4:05.96   2   8   
  3 Braymer  'A'                                        4:13.86   2   6   
  4 Polo  'A'                                           4:27.45   2   4   
  5 Gallatin  'A'                                       4:27.53   2   2   
  6 Maysville  'A'                                      4:35.57   2   1   
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Worth County               124        2) Stanberry                  84   
    3) Princeton                   47        4) South Harrison             46   
    5) Braymer                     40        6) Albany                     36   
    7) Polo                        31.33     8) King City                  23   
    9) Maysville                   21.66    10) Gallatin                   12   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) South Harrison             105.75     2) Worth County               83.50
    3) Maysville                   56.75     4) Stanberry                  51   
    4) Princeton                   51        6) Braymer                    46   
    7) Gallatin                    41        8) Polo                       19   
    9) King City                    8       10) Albany                      3