Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/8/2015 02:39 PM
               2015 Mound City Junior High Quad Meet - 4/7/2015                
                                  Mound City                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Martin, Grace              8 Tarkio                   13.97   2   6   
  2 Carder, Marisa             7 Rock Port                14.22   3   4   
  3 Derr, Emma                 8 Mound City               14.27   3   3   
  4 Bohannon, Amanda           8 Nodaway-Holt             14.38   3   2   
  5 Wedlock, Hannah            8 Mound City               14.70   3   1   
  6 Meadows, Sianna            7 Mound City               15.55   3 
  7 Clement, Halli             7 Nodaway-Holt             16.02   2 
  8 Bliesner, Sierra           7 Mound City               16.45   1 
  9 Klute, Anna                7 Tarkio                   16.59   1 
 10 Barnett, Jae               7 Tarkio                   17.10   2 
 11 Peters, Kyrstin            8 Mound City               18.03   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martin, Grace              8 Tarkio                   30.12   1   6   
  2 Carder, Marisa             7 Rock Port                30.41   1   4   
  3 Freemyer, Jentry           8 Rock Port                30.53   3   3   
  4 Billings, Sydney           8 Nodaway-Holt             30.94   3   2   
  5 Derr, Emma                 8 Mound City               30.98   3   1   
  6 Graves, Lily               8 Tarkio                   32.73   3 
  7 Vogler, Riley              8 Rock Port                33.55   2 
  8 Day, Brianna               8 Nodaway-Holt             33.93   2 
  9 Kemerling, Drue            7 Rock Port                34.56   3 
 10 Billings, Kaci             7 Nodaway-Holt             34.72   1 
 11 Young, Dara                7 Mound City               35.43   3 
 12 Bliesner, Sierra           7 Mound City               36.14   2 
 13 DeRosier, Gabby            8 Tarkio                   37.18   2 
 14 Peters, Kyrstin            8 Mound City               39.03   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nauman, Victoria           8 Mound City             1:09.25   2   6   
  2 Billings, Sydney           8 Nodaway-Holt           1:09.56   2   4   
  3 Freemyer, Jentry           8 Rock Port              1:12.49   2   3   
  4 Graves, Jaycee             7 Tarkio                 1:13.75   1   2   
  5 Billings, Kaci             7 Nodaway-Holt           1:18.28   1   1   
  6 Kirwan, Kaely              8 Tarkio                 1:19.31   1 
  7 Graves, Lily               8 Tarkio                 1:20.39   2 
  8 Prater, Catelyn            8 Tarkio                 1:28.69   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watkins, Josie             8 Rock Port              2:51.52    6   
  2 Vogler, Riley              8 Rock Port              3:06.13    4   
  3 Davis, Beth                7 Rock Port              3:15.37    3   
  4 Cue, Ashley                8 Rock Port              3:23.55    2   
  5 Sawyer, Marina             7 Tarkio                 3:28.34    1   
  6 Barnett, Jae               7 Tarkio                 3:38.53  
  7 Panning, Kaitlyn           7 Mound City             3:51.26  
  7 Noble, Sara                7 Nodaway-Holt           3:51.26  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Billings, Sydney           8 Nodaway-Holt           6:17.11    6   
  2 Watkins, Josie             8 Rock Port              6:19.65    4   
  3 Meadows, Sianna            7 Mound City             6:34.56    3   
  4 Davis, Beth                7 Rock Port              7:02.78    2   
  5 Sawyer, Marina             7 Tarkio                 7:20.07    1   
  6 DeRosier, Gabby            8 Tarkio                 7:27.41  
  7 Skillen, Darius            7 Rock Port              8:26.08  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wedlock, Hannah            8 Mound City               18.03   2   6   
  2 Gibson, Emma               8 Mound City               19.37   1   4   
  3 Bohannon, Amanda           8 Nodaway-Holt             20.74   1   3   
  4 Graves, Jaycee             7 Tarkio                   21.76   2   2   
  5 Day, Brianna               8 Nodaway-Holt             21.96   2   1   
  6 Kirwan, Kaely              8 Tarkio                   22.06   2 
  7 Klute, Anna                7 Tarkio                   22.67   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City  'A'                                     1:01.99    6   
     1) Gibson, Emma 8                  2) Stoner, Paige 7                
     3) Young, Dara 7                   4) Quilty, Paige 8                
  2 Rock Port  'A'                                      1:04.04    4   
     1) Pankau, Emma 8                  2) Vogler, Riley 8                
     3) Cue, Ashley 8                   4) Lucas, Rebekah 7               
  3 Nodaway-Holt  'A'                                   1:04.23    2   
     1) Bohannon, Amanda 8              2) Day, Brianna 8                 
     3) Noble, Sara 7                   4) Clement, Halli 7               
  4 Tarkio  'A'                                         1:08.37  
     1) DeRosier, Gabby 8               2) Stanton, Taylor 7              
     3) Sawyer, Marina 7                4) Prater, Catelyn 8              
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio  'A'                                         2:08.31    6   
     1) Graves, Jaycee 7                2) Graves, Lily 8                 
     3) Prater, Catelyn 8               4) Martin, Grace 8                
  2 Mound City  'A'                                     2:16.49    4   
     1) Gibson, Emma 8                  2) Stoner, Paige 7                
     3) Young, Dara 7                   4) Quilty, Paige 8                
  3 Nodaway-Holt  'A'                                   2:23.08    2   
     1) Clement, Halli 7                2) Leeper, Sidney 7               
     3) Noble, Sara 7                   4) Billings, Kaci 7               
  4 Rock Port  'A'                                      2:24.32  
     1) Pankau, Emma 8                  2) Jakub, Brooklyn 7              
     3) Skillen, Darius 7               4) Kemerling, Drue 7              
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City  'A'                                     5:03.87    6   
     1) Wedlock, Hannah 8               2) Nauman, Victoria 8             
     3) Meadows, Sianna 7               4) Derr, Emma 8                   
  2 Rock Port  'A'                                      5:10.92    4   
     1) Lucas, Rebekah 7                2) Carder, Marisa 7               
     3) Freemyer, Jentry 8              4) Watkins, Josie 8               
  3 Tarkio  'A'                                         6:00.08    2   
     1) Barnett, Jae 7                  2) Hunt, Emily 8                  
     3) Klute, Anna 7                   4) Kirwan, Kaely 8                
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nauman, Victoria           8 Mound City             4-07.00    6   
  2 Day, Brianna               8 Nodaway-Holt           4-02.00    4   
  3 Bohannon, Amanda           8 Nodaway-Holt           4-00.00    3   
  4 Graves, Jaycee             7 Tarkio                J4-00.00    2   
  5 Prater, Catelyn            8 Tarkio                 3-10.00    1   
  6 Skillen, Darius            7 Rock Port             J3-10.00  
  7 Kemerling, Drue            7 Rock Port              3-06.00  
 -- Pankau, Emma               8 Rock Port                 FAIL  
 -- Davis, Beth                7 Rock Port                 FAIL  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meadows, Sianna            7 Mound City             6-00.00    5   
  1 Derr, Emma                 8 Mound City             6-00.00    5   
  3 Quilty, Paige              8 Mound City            J6-00.00    3   
  4 Kirwan, Kaely              8 Tarkio                J6-00.00    2   
  5 DeRosier, Gabby            8 Tarkio                 5-06.00    1   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Billings, Sydney           8 Nodaway-Holt          14-04.00    6   
  2 Graves, Lily               8 Tarkio                13-01.00    4   
  3 Gibson, Emma               8 Mound City            12-06.50    3   
  4 Gaines, Kelcie             8 Rock Port             11-10.25    2   
  5 Billings, Kaci             7 Nodaway-Holt          11-08.00    1   
  6 Young, Dara                7 Mound City            10-11.00  
  7 Skillen, Darius            7 Rock Port             10-07.50  
  8 Sawyer, Marina             7 Tarkio                10-01.00  
  9 Jakub, Brooklyn            7 Rock Port              9-06.25  
 10 Klute, Anna                7 Tarkio                 9-03.75  
 11 Barnett, Jae               7 Tarkio                 9-02.50  
 12 Leeper, Sidney             7 Nodaway-Holt           8-09.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wedlock, Hannah            8 Mound City            26-05.00    6   
  2 Vogler, Riley              8 Rock Port             25-07.50    4   
  3 Nauman, Victoria           8 Mound City            25-07.00    3   
  4 Gaines, Kelcie             8 Rock Port             25-03.00    2   
  5 Martin, Grace              8 Tarkio                24-05.00    1   
  6 Noble, Sara                7 Nodaway-Holt          21-03.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradley, Hallee            8 Rock Port             30-09.50    6   
  2 Bradley, Abby              8 Rock Port             29-09.50    4   
  3 McMahon, Jacie             8 Rock Port             29-02.00    3   
  4 Gaines, Kelcie             8 Rock Port             26-03.00    2   
  5 Kemerling, Drue            7 Rock Port             24-04.25    1   
  6 Leeper, Sidney             7 Nodaway-Holt          22-03.00  
  7 Baker, Maggie              8 Mound City            21-07.00  
  8 Lesher, Madison            8 Tarkio                21-04.00  
  9 Wennihan, Cassidy          8 Mound City            20-11.00  
 10 Szesny, Gracie             8 Mound City            19-07.50  
 11 Stiens, Jillian            8 Mound City            16-01.00  
 12 O'Riley, Morgan            7 Tarkio                15-02.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradley, Abby              8 Rock Port                85-05    6   
  2 Bradley, Hallee            8 Rock Port             76-03.50    4   
  3 Gaines, Kelcie             8 Rock Port                72-11    3   
  4 McMahon, Jacie             8 Rock Port             63-07.50    2   
  5 Carder, Marisa             7 Rock Port                62-08    1   
  6 Lesher, Madison            8 Tarkio                   51-10  
  7 Brandon, Daniell           7 Mound City               46-08  
  8 Baker, Maggie              8 Mound City               41-08  
  9 Wennihan, Cassidy          8 Mound City            40-06.50  
 10 Bliesner, Sierra           7 Mound City            39-05.50  
 11 Szesny, Gracie             8 Mound City               37-10  
 12 Stiens, Jillian            8 Mound City               36-05  
 13 Leeper, Sidney             7 Nodaway-Holt             31-08  
 14 O'Riley, Morgan            7 Tarkio                26-02.50  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Abbott, Gavin              8 Rock Port JH             13.37   1   6   
  2 Nauman, Grant              7 Mound City               13.70   1   4   
  3 Pope, Bryce                7 Rock Port JH             13.92   1   3   
  4 Hopkins, Max               8 Tarkio                   14.22   2   2   
  5 Meinecke, Josh             7 Rock Port JH             14.90   2   1   
  6 Criger, Trejan             8 Rock Port JH             15.05   2 
  7 Palmer, Dillon             7 Tarkio                   15.18   1 
  8 Weber, Drew                7 Rock Port JH             18.00   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McAdams, Gage              8 Tarkio                   27.11   2   6   
  2 Martin, Brock              8 Rock Port JH             28.73   2   4   
  3 Young, Noah                8 Mound City               28.74   1   3   
  4 Hopkins, TJ                7 Mound City               29.58   2   2   
  5 Pope, Bryce                7 Rock Port JH             29.65   1   1   
  6 Meyer, Garrett             8 Tarkio                   30.41   2 
  7 Brown, Tyler               8 Tarkio                   30.46   1 
  8 Meinecke, Josh             7 Rock Port JH             31.65   2 
  9 Snyder, Nolan              7 Mound City               33.26   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McAdams, Gage              8 Tarkio                 1:05.15   2   6   
  2 Brown, Tyler               8 Tarkio                 1:08.58   2   4   
  3 Monroe, Kobe               8 Mound City             1:10.20   2   3   
  4 Klappenbach, Preston       8 Rock Port JH           1:11.95   2   2   
  5 Lawrence, Aaron            7 Rock Port JH           1:13.31   2   1   
  6 Burke, Alex                7 Rock Port JH           1:16.03   1 
  7 Knapp, Gavin               7 Mound City             1:21.99   2 
  8 Bowling, Trey              7 Tarkio                 1:27.78   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Poppa, Matthew             8 Mound City             2:40.01    6   
  2 McEnaney, Jake             7 Tarkio                 2:41.94    4   
  3 Minter, Gabe               7 Rock Port JH           2:55.73    3   
  4 Hurst, Gus                 7 Tarkio                 3:01.45    2   
  5 Jones, Kade                7 Rock Port JH           3:07.04    1   
  6 Brumbaugh, Ethan           7 Rock Port JH           3:23.28  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McEnaney, Jake             7 Tarkio                 5:37.51    6   
  2 Monroe, Kobe               8 Mound City             5:38.06    4   
  3 Liles, Jamison             8 Mound City             5:47.47    3   
  4 Klappenbach, Preston       8 Rock Port JH           6:20.11    2   
  5 Marrs, Dylan               8 Mound City             6:32.33    1   
  6 Knapp, Gavin               7 Mound City             6:56.61  
  7 Young, Noah                8 Mound City             7:25.33  
 -- Kerns, Wyatt               8 Mound City                  NT  
 
Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meyer, Garrett             8 Tarkio                   17.77    6   
  2 Nauman, Grant              7 Mound City               20.56    4   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rock Port JH  'A'                                     54.70    6   
     1) Gayler, Brett 8                 2) Lawrence, Aaron 7              
     3) Martin, Brock 8                 4) Abbott, Gavin 8                
  2 Mound City  'A'                                       58.77    4   
     1) Hall, Justyn 8                  2) Nauman, Grant 7                
     3) Hayes, Blake 7                  4) Liles, Jamison 8               
  3 Tarkio  'A'                                         1:01.97    2   
     1) Hurst, Gus 7                    2) Bowling, Trey 7                
     3) Palmer, Dillon 7                4) Hopkins, Max 8                 
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City  'A'                                     2:03.18    6   
     1) Hall, Justyn 8                  2) Hayes, Blake 7                 
     3) Phillips, Tyler 7               4) Staples, Parker 7              
  2 Tarkio  'A'                                         2:19.90    4   
     1) Palmer, Dillon 7                2) Hurst, Gus 7                   
     3) Maxwell, Gage 7                 4) Bowling, Trey 7                
  3 Rock Port JH  'A'                                   2:28.18    2   
     1) Evans, Domonic 8                2) Criger, Trejan 8               
     3) Weber, Drew 7                   4) Brumbaugh, Ethan 7             
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City  'A'                                     4:33.50    6   
     1) Poppa, Matthew 8                2) Hopkins, TJ 7                  
     3) Liles, Jamison 8                4) Monroe, Kobe 8                 
  2 Tarkio  'A'                                         4:42.15    4   
     1) McEnaney, Jake 7                2) Meyer, Garrett 8               
     3) Brown, Tyler 8                  4) McAdams, Gage 8                
  3 Mound City  'B'                                     4:58.73    2   
     1) Young, Noah 8                   2) Marrs, Dylan 8                 
     3) Staples, Parker 7               4) Hayes, Blake 7                 
  4 Rock Port JH  'A'                                   5:00.67  
     1) Lawrence, Aaron 7               2) Minter, Gabe 7                 
     3) Burke, Alex 7                   4) Klappenbach, Preston 8         
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Poppa, Matthew             8 Mound City             5-08.00    6   
  2 Meyer, Garrett             8 Tarkio                 5-04.00    4   
  3 Young, Noah                8 Mound City             4-10.00    3   
  4 Jones, Kade                7 Rock Port JH           4-06.00    2   
  5 Hayes, Blake               7 Mound City             4-00.00    1   
  6 Bowling, Trey              7 Tarkio                J4-00.00  
  7 Minter, Gabe               7 Rock Port JH          J4-00.00  
  7 Clauson, Zachary           8 Rock Port JH          J4-00.00  
 -- Brumbaugh, Ethan           7 Rock Port JH              FAIL  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McAdams, Gage              8 Tarkio                 9-09.00    6   
  2 Marrs, Dylan               8 Mound City             8-06.00    4   
  3 Phillips, Tyler            7 Mound City             7-00.00    3   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Poppa, Matthew             8 Mound City            16-07.25    6   
  2 Martin, Brock              8 Rock Port JH          16-06.25    4   
  3 Abbott, Gavin              8 Rock Port JH          15-06.75    3   
  4 McEnaney, Jake             7 Tarkio                14-00.00    2   
  5 Nauman, Grant              7 Mound City            13-07.50    1   
  6 Lawrence, Aaron            7 Rock Port JH          13-04.00  
  7 Hopkins, TJ                7 Mound City            13-03.00  
  8 Liles, Jamison             8 Mound City            13-00.00  
  9 Snyder, Nolan              7 Mound City            12-02.50  
 10 Burke, Alex                7 Rock Port JH          11-08.00  
 11 Phillips, Tyler            7 Mound City            11-07.00  
 12 Criger, Trejan             8 Rock Port JH          10-05.00  
 13 Weber, Drew                7 Rock Port JH           9-05.00  
 14 Palmer, Dillon             7 Tarkio                 8-00.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marrs, Dylan               8 Mound City            30-04.00    6   
  2 Abbott, Gavin              8 Rock Port JH          29-09.00    4   
  3 Brown, Tyler               8 Tarkio                29-06.00    3   
  4 Hopkins, TJ                7 Mound City            27-08.00    2   
  5 Burke, Alex                7 Rock Port JH          26-10.00    1   
  6 Snyder, Nolan              7 Mound City            25-05.00  
  7 Minter, Gabe               7 Rock Port JH          24-06.50  
  8 Brumbaugh, Ethan           7 Rock Port JH          23-09.00  
  9 Evans, Domonic             8 Rock Port JH          22-08.50  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Justyn               8 Mound City            30-04.25    6   
  2 Hopkins, Max               8 Tarkio                28-01.00    4   
  3 Gayler, Brett              8 Rock Port JH          27-11.00    3   
  4 Clauson, Zachary           8 Rock Port JH          27-03.00    2   
  5 Stevens, Dalton            8 Rock Port JH          26-04.50    1   
  6 Plummer, Treyton           7 Nodaway-Holt          25-02.00  
  7 LaHue, Kalen               7 Rock Port JH          24-06.50  
  8 Gray, Wyatt                8 Tarkio                23-04.00  
  9 Wilroy, Ayden              8 Rock Port JH          21-04.25  
 10 Kerns, Wyatt               8 Mound City            16-09.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hopkins, Max               8 Tarkio                  107-03    6   
  2 Clauson, Zachary           8 Rock Port JH             96-00    4   
  3 Hall, Justyn               8 Mound City               86-04    3   
  4 LaHue, Kalen               7 Rock Port JH          85-03.50    2   
  5 Stevens, Dalton            8 Rock Port JH             84-11    1   
  6 Gayler, Brett              8 Rock Port JH          75-03.50  
  7 Plummer, Treyton           7 Nodaway-Holt             68-04  
  8 Wilroy, Ayden              8 Rock Port JH          67-03.50  
  9 Gray, Wyatt                8 Tarkio                   51-03  
 10 Knapp, Gavin               7 Mound City               48-10  
 11 Kerns, Wyatt               8 Mound City               43-01  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Rock Port                   83        2) Mound City                 71   
    3) Tarkio                      37        3) Nodaway-Holt               37   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Mound City                  89        2) Tarkio                     71   
    3) Rock Port JH                59