Licensed to MSHSAA Class 1 District 8            HY-TEK's Meet Manager 5/8/2014
                   Grand River Conference JH Meet - 5/8/2014                   
                                Grant City, MO                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Copeland, Shelby             Polo                  31-05.00   10   
  2 Hunter, Taylin               Stanberry             29-05.50    8   
  3 Coulson, Maelea              Gallatin              29-03.00    6   
  4 Roll, Briar                  Gallatin              29-01.50    4   
  5 Salmon, Karley               Gallatin              28-07.00    2   
  6 Galanakis, Kennedy           Worth County          28-02.50    1   
 
Event 2  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alarcon, Isaac               Worth County          38-04.25   10   
  2 Shanks, John                 Stanberry             37-01.50    8   
  3 O Dell, Tanner               Braymer               36-08.75    6   
  4 Kinsella, Drake              Worth County          36-05.75    4   
  5 Norris, Marshall             South Harris          36-01.75    2   
  6 Anderson, Chandler           Princeton             35-09.50    1   
 
Event 3  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Faulkner, Zach               South Harris            107-01   10   
  2 O Dell, Tanner               Braymer                 100-09    8   
  3 Anderson, Chandler           Princeton                97-03    6   
  4 Jones, Garrett               Polo                     96-07    4   
  5 Cory, Luke                   Polo                     95-03    2   
  6 Hawk, Mason                  Worth County             91-09    1   
 
Event 4  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coulson, Maelea              Gallatin                 80-02   10   
  2 Galanakis, Kennedy           Worth County             78-09    8   
  3 Hunter, Taylin               Stanberry                69-02    6   
  4 Eaton, Shaunessy             Gallatin                 65-11    4   
  5 Phillips, Margret            Braymer                  64-01    2   
  6 Madison, Keagan              South Harris             63-03    1   
 
Event 5  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gladieux, Jake               Braymer                5-02.00   10   
  2 Hailey, Brad                 Stanberry             J5-02.00    8   
  3 DeLong, Aidan                Maysville             J5-02.00    4   
  3 Smith, Andrew                Princeton             J5-02.00    4   
  3 Bennett, Seth                Albany                J5-02.00    4   
  6 Denny, Alex                  Maysville             J5-02.00    1   
 
Event 6  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schottel, Grace              Worth County           4-03.00   10   
  2 Gilbert, Shae                King City              4-02.00    8   
  3 Cox, Megan                   Gallatin              J4-02.00    5   
  3 Kirk, Taya                   South Harris          J4-02.00    5   
  5 Keller, Mahoganee            King City              4-00.00    0.60
  5 Houts, Riley                 Albany                 4-00.00    0.60
  5 Hayes, Aubrey                Maysville              4-00.00    0.60
  5 Hilburn, Amanda              Polo                   4-00.00    0.60
  5 Clark, Brooklyn              Maysville              4-00.00    0.60
 
Event 7  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Badell, Jessi                Worth County           6-06.00   10   
  2 Michael, Hayley              Gallatin              J6-06.00    8   
  3 Beaty, Summer                South Harris           5-06.00    3.25
  3 Thomas, Emily                Worth County           5-06.00    3.25
  3 Nicholson, Lexy              Maysville              5-06.00    3.25
  3 Shoush, Lauryn               Albany                 5-06.00    3.25
 
Event 8  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Grant                South Harris           8-06.00   10   
  2 McClellan, Ryan              Worth County           8-00.00    8   
  3 Engel, Will                  Worth County           7-00.00    6   
  4 Williams, Jared              Gallatin               6-06.00    4   
  5 Hahn, Jake                   Maysville             J6-06.00    2   
  6 Kampman, Rowdy               South Harris          J6-06.00    1   
 
Event 9  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael, Hayley              Gallatin              26-01.00   10   
  2 Lisle, Madisyn               South Harris          25-11.75    8   
  3 Logan, Teagan                Polo                  25-05.25    6   
  4 Ashlock, Caitlyn             Maysville             25-04.00    4   
  5 Davies, Shelby               Braymer               24-11.50    2   
  6 Forbach, Kali                South Harris          24-06.50    1   
 
Event 10  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Delong, Aiden                Maysville             33-07.75   10   
  2 Ward, Dylan                  South Harris          32-06.75    8   
  3 States, Josh                 King City             31-07.00    6   
  4 Wilson, Tanner               Gallatin              31-06.50    4   
  5 Fleener, James               Polo                  30-11.25    2   
  6 Mancuso, Jayden              Worth County          30-10.00    1   
 
Event 11  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bennett, Seth                Albany                16-06.50   10   
  2 Bracken, Michael             King City             16-02.00    8   
  3 Evans, Nick                  Maysville             15-07.00    5   
  3 Coburn, Colton               Albany                15-07.00    5   
  5 Cameron, Tevin               Worth County          15-02.50    2   
  6 Critten, Rian                Gallatin              15-00.50    1   
 
Event 12  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone, Kelsey                Braymer               12-09.00   10   
  2 Walsh, Lindsey               Maysville             12-08.00    8   
  3 McElvain, Grace              Worth County          12-06.75    6   
  4 Shoush, Lauryn               Albany               J12-06.75    4   
  5 Wilson, Abigail              Albany                12-05.50    2   
  6 Phillips, Margret            Braymer               12-04.25    1   
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Jaelyn               Princeton                13.98   10   
  2 Schottel, Grace              Worth County             14.01    8   
  3 Gilbert, Shae                King City                14.14    6   
  4 Stout, Cora                  Gallatin                 14.21    4   
  5 Gage, Peyton                 Stanberry                14.29    2   
  6 Phillips, Margret            Braymer                  14.38    1   
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Catlett, Hayden              Maysville                13.08   10   
  2 Bracken, Michael             King City                13.10    8   
  3 Wilson, Tanner               Gallatin                 13.23    6   
  4 Cannon, Ransom               South Harris             13.30    4   
  5 Clark, Maxx                  South Harris             13.31    2   
  6 Denny, Alex                  Maysville                13.33    1   
 
Event 17  Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mancuso, Jayden              Worth County             17.96   10   
  2 Shanks, John                 Stanberry                18.30    8   
  3 Delong, Aiden                Maysville                18.56    6   
  4 Hydorn, Mitchel              Princeton                18.76    4   
  5 Burton, Drake                Polo                     19.55    2   
  6 Berwanger, Calvin            Princeton                19.87    1   
 
Event 18  Girls 75 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reagan, Aubrey               Worth County             14.09   10   
  2 Weddle, Darbi                Worth County             15.41    8   
  3 Becerra, Jessi               Gallatin                 15.43    6   
  4 Hayes, Aubrey                Maysville                15.56    4   
  5 Hilburn, Amanda              Polo                     15.65    2   
  6 Claibourn, Jessica           Gallatin                 15.75    1   
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albany  'A'                                         2:03.11   2  10   
     1) Houts, Riley                    2) Rainey, Madolyn                
     3) Shoush, Lauryn                  4) Wilson, Abigail                
  2 Gallatin  'A'                                       2:04.21   2   8   
     1) Stout, Cora                     2) Shubert, Courtney              
     3) Claibourn, Jessica              4) Salmon, Karley                 
  3 Worth County  'A'                                   2:05.45   2   6   
     1) Barnett, Ashlyn                 2) Blaine, Mollie                 
     3) Owens, Elizabeth                4) McElvain, Grace                
  4 South Harrison  'A'                                 2:06.28   2   4   
     1) Beaty, Summer                   2) Kirk, Taya                     
     3) Shipers, Kylea                  4) Lisle, Madisyn                 
  5 Stanberry  'A'                                      2:12.14   2   2   
     1) Ellis, Rylee                    2) Sager, Madi                    
     3) McQueen, Taylor                 4) Wagner, Sierra                 
  6 Polo  'A'                                           2:12.66   1   1   
     1) Jay, Makenzie                   2) Sperry, Brittany               
     3) Logan, Teagan                   4) Baughman, Maddy                
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albany  'A'                                         1:50.87   2  10   
     1) Coburn, Colton                  2) Cooper, Shay                   
     3) Bennett, Seth                   4) Manring, Quinn                 
  2 Polo  'A'                                           1:51.25   2   8   
     1) Frazier, Dalton                 2) Fleener, James                 
     3) Burton, Drake                   4) Sales, Dylan                   
  3 South Harrison  'A'                                 1:52.71   2   6   
     1) Kampman, Rowdy                  2) Ward, Dylan                    
     3) Clark, Maxx                     4) Cannon, Ransom                 
  4 Worth County  'A'                                   1:52.74   2   4   
     1) McClellan, Ryan                 2) Alarcon, Isaac                 
     3) Huntsman, Jordan                4) Mancuso, Jayden                
  5 Princeton  'A'                                      1:55.47   1   2   
     1) Berwanger, Calvin               2) Hanson, Logan                  
     3) Gettings, Cameron               4) Smith, Andrew                  
  6 Stanberry  'A'                                      1:58.28   2   1   
     1) Kidder, Austin                  2) Murphy, Levi                   
     3) Gage, Rueben                    4) Summa, Kenny                   
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Kalie              Stanberry              5:55.01   10   
  2 Wilmes, Halley               Stanberry              6:11.29    8   
  3 Marticke, Allison            Stanberry              6:11.31    6   
  4 Bailey, Bethany              Gallatin               6:29.40    4   
  5 Davies, Shelby               Braymer                6:29.83    2   
  6 Wagner, Taylor               Polo                   6:41.02    1   
 
Event 22  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunkin, Logan                Princeton              5:16.62   10   
  2 States, Josh                 King City              5:18.49    8   
  3 Myers, Nickolas              Polo                   5:45.45    6   
  4 Fleener, James               Polo                   5:52.16    4   
  5 Wayne, Ayden                 Gallatin               6:01.03    2   
  6 Davies, Dustin               Braymer                6:01.63    1   
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albany  'A'                                           58.81   2  10   
     1) Fish, Heidi                     2) Houts, Riley                   
     3) Rainey, Madolyn                 4) Wilson, Abigail                
  2 Gallatin  'A'                                         59.70   2   8   
     1) Stout, Cora                     2) Shubert, Courtney              
     3) Claibourn, Jessica              4) Salmon, Karley                 
  3 Worth County  'A'                                   1:00.30   2   6   
     1) Reagan, Aubrey                  2) Owens, Elizabeth               
     3) McElvain, Grace                 4) Blaine, Mollie                 
  4 South Harrison  'A'                                 1:00.33   2   4   
     1) Beaty, Summer                   2) Kirk, Taya                     
     3) Shipers, Kylea                  4) Lathrum, Madelynn              
  5 Maysville  'A'                                      1:00.43   2   2   
     1) Ashlock, Caitlyn                2) Clark, Brooklyn                
     3) Hayes, Aubrey                   4) Walsh, Lindsey                 
  6 Stanberry  'A'                                      1:03.96   1   1   
     1) Stoll, Geena                    2) Davis, Abi                     
     3) Jensen, Marissa                 4) Hunter, Taylin                 
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South Harrison  'A'                                   52.13   2  10   
     1) Kampman, Rowdy                  2) Campbell, Treyton              
     3) Clark, Maxx                     4) Cannon, Ransom                 
  2 Gallatin  'A'                                         53.03   2   8   
     1) Boyd, Caleb                     2) Wilson, Tanner                 
     3) Critten, Rian                   4) Toney, Corbin                  
  3 Maysville  'A'                                        53.33   2   6   
     1) Catlett, Hayden                 2) Denny, Alex                    
     3) Evans, Nick                     4) Shirk, Austin                  
  4 Worth County  'A'                                     55.36   2   4   
     1) McClellan, Ryan                 2) Kinsella, Drake                
     3) Huntsman, Jordan                4) Cameron, Tevin                 
  5 Princeton  'A'                                        57.85   2   2   
     1) Anderson, Chandler              2) Dunkin, Logan                  
     3) Hanson, Logan                   4) Jones, Cameron                 
  6 King City  'A'                                      1:01.47   1   1   
     1) Breckenridge, Collin            2) Saunders, Anthony              
     3) Richey, Zach                    4) Burks, Nick                    
 
                    Women - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Gallatin                    80        2) Worth County               76.25
    3) Stanberry                   43        4) Albany                     29.85
    5) South Harrison              26.25     6) Maysville                  22.45
    7) Polo                        20.60     8) Braymer                    18   
    9) King City                   14.60    10) Princeton                  10   
 
                    Men - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) South Harrison              53        2) Worth County               50   
    3) Maysville                   45        4) King City                  31   
    5) Princeton                   30        6) Albany                     29   
    7) Polo                        28        8) Gallatin                   25   
    8) Stanberry                   25        8) Braymer                    25